"Азаматтардың, медицина қызметкерлерінің және денсаулық сақтау ұйымдарының өзара қарым-қатынасы: әкімшілік-құқықтық аспектілері" халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы

2024 жылғы 11-12 сәуірде «Астана медицина университеті» КеАҚ (бұдан әрі - Университет) Новосібір мемлекеттік экономика және басқару университетімен (Ресей) бірлесіп Астана Медицина Университеті базасында «Азаматтардың, медицина қызметкерлері мен денсаулық сақтау ұйымдарының өзара қарым-қатынасы: әкімшілік-құқықтық аспектілері» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өткізді. Конференция университеттің 60 жылдық мерейтойы аясында ұйымдастырылды.

Конференцияның мақсаты денсаулық сақтау және құқық саласындағы жетекші мамандар арасында тәжірибе мен білім алмасу алаңын құру болып табылады.

Конференцияда мемлекеттік органдардың, қоғамдық ұйымдардың, Ресей Федерациясы Үкіметі жанындағы заңнама және салыстырмалы құқықтану институтының өкілдері және Қазақстанның, Ресейдің және басқа да шет елдердің жетекші ғалымдары сөз сөйледі. Жалпы, конференция жұмысында 35-тен астам қатысушының баяндамалары тыңдалды, бұл конференция тақырыбымен көтерілген мәселелермен түрлі қоғамдастықтың қызығушылығын дәлелдейді.

Конференция медициналық құқық, денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік басқару, денсаулық сақтау қызметкерлерін құқықтық қорғау және басқа да салалардағы жетекші мамандар мен сарапшыларды жинады. Әр түрлі елдердің ғалымдарының конференциясына қатысу осы проблемалардың жаһандық маңыздылығын көрсетеді.

Конференция тек қана Қазақстанда емес, одан тыс жерлерде де денсаулық сақтау саласын дамытуға ықпал ететін өзекті мәселелерді талқылауға және ғылыми тәжірибе алмасуға арналған алаңға айналды. Баяндамалардың тақырыптары азаматтардың, медицина қызметкерлерінің және денсаулық сақтау ұйымдарының құқықтық және әкімшілік аспектілері бойынша өзара іс-қимылының әртүрлі аспектілерін қамтыды, бұл конференцияны осы саладағы ғылыми және практикалық тәжірибе алмасу үшін маңызды іс-шараға айналдырды.