Астана медицина университетінде ЛОР аурулары кафедрасының 55 жылдығына арналған "Оториноларингология-бас және мойын хирургиясы" ғылыми - практикалық конференциясы өтті.

ЛОР аурулары кафедрасының қалыптасу тарихы және оның 55 жылдағы жетістіктері туралы университеттің ЛОР аурулары кафедрасының құрметті меңгерушісі, Ұлттық Ғылым Академиясының академигі, медицина ғылымдарының докторы, профессор Райс Төлебаев айтып берді.

Құлақ, тамақ және мұрын аурулары кафедрасының ашылуы 1967 жылдың қазан айында, яғни жаңа оқу жылының алғашқы күндерінен бастап болды. 2017 жылы кафедра өзінің алтын мерейтойын атап өтті. Оториноларингология кафедрасының құрылуы студенттердің клиникалық пәндерді оқуының басталуымен тұспа-тұс келді және Целиноградта республикамыздың жаңа медициналық ЖОО, қазіргі Астана медицина университеті ұйымдастырылған күннен бастап тура 3 жыл өткен соң өтті.

Конференция медицинаның әртүрлі салаларының сарапшыларын біріктірді, олардың әрқайсысы Лор ауруларын диагностикалау мен алдын алудың маңыздылығын көрсетті. Конференцияның белсенді қатысушылары

Астана медицина университетінің Академик Ж.х. Хамзабаев атындағы радиология кафедрасының құрметті меңгерушісі, медицина ғылымдарының докторы, профессор Раушан Рахымжанова "радиологиядағы инновациялық технология – оториноларингологиядағы патологияны диагностикалаудағы маңызды фактор"атты баяндама жасады. Конференция бағдарламасында мәлімделген басқа баяндамашылардың баяндамалары да мазмұнды болды.

Конференция барысында кафедра қызметкерлері төс белгілерімен марапатталды. ЛОР аурулары кафедрасының профессоры Райс Қажкенұлы Төлебаевқа Басқарма төрағасы-ректор Қ. Т. Надыровтың атынан "алғыс" жарияланды. Сондай - ақ, Р.К. Төлебаевтан басқа, ЛОР аурулары кафедрасының үш қызметкері профессор Жүсіпов Болатбек Зиябекұлы мен Мұхамадиева Гүлмира Амантайқызы, сондай-ақ кафедра ассистенті Ермаханова Баян Кенжеханқызына "Астана медицина университетінің Алтын төсбелгісі" табыс етілді.

"Астана медицина университетінің күміс төсбелгісі" ЛОР аурулары кафедрасының доценті Мұстафин әділ Әлібекұлына табысталды.

"Астана медицина университетінің қола төсбелгісі" ЛОР аурулары кафедрасының доценті Динара Серікқызы Қасеноваға табысталды.