Елордада "Астана" медициналық университетімен сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша тәжірибе алмасу бойынша диалог алаңы өтті

Парасаттылық жүйесін қалыптастыруда Сыбайлас жемқорлық көріністеріне жол бермейтін жаңа көзқарастары мен өмірлік қағидаттары бар жас ұрпақты тәрбиелеу аса маңызды рөл атқарады. Табыстың негізгі факторы жеке тұлғаның қалыптасуының барлық кезеңдерінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы құндылықтарды сіңіру болып табылады.

Жастардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы иммунитетін нығайтуға білім берудің рөлін арттыру жөніндегі халықаралық тәжірибелер мен бастамаларды имплементациялау, сондай-ақ олардың сыбайлас жемқорлықтың алдын алудағы құқықтары мен мүмкіндіктерін кеңейту ықпал ететін болады.

Бұл жұмыста әлемнің дамыған елдерінде кең таралған Академиялық адалдық тиімді құрал болуы керек.

Осылайша, сыбайлас жемқорлықтан күшті әлеуметтік иммунитеті бар азаматтардың жаңа буыны қалыптастырылатын болады.

Іс-шараның бірлескен жоспарын іске асыру шеңберінде Астана қаласы бойынша Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет департаменті "Астана" медициналық университетімен қала колледждері мен мектептерінің оқушылары арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы                        іс-қимыл бойынша тәжірибе алмасу бойынша диалог алаңын өткізді.

Негізгі мақсат сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті, жастар арасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы иммунитетті қалыптастыру, қоғамда парасаттылық, адалдық, сенім құндылықтарын барынша насихаттау, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресте тәжірибе алмасу бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.

Департамент өкілі сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерін шешу жастардың ұстанымына байланысты екенін атап өтті. Сыбайлас жемқорлыққа абсолютті дұшпандық қалыптасқан елдерде сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруда жетекші рөл атқарған жастар болды. Сондай-ақ, Жастар сыбайлас жемқорлықтың алдын алу бойынша мемлекеттік органдар мен жастардың өзара іс-қимылын одан әрі жүйелі түрде жүргізу жөнінде ұсыныс енгізді.

Өз кезегінде колледж студенттері мен жоғары сынып оқушылары өздерінің оқу орындарының қабырғасында атқарылған жұмыстар туралы сөз сөйледі, Бұл оларға сыбайлас жемқорлыққа қарсы бастамаларды дамытуға және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша кейстермен танысуға мүмкіндік берді.

Пікірталас алаңының нәтижелері сыбайлас жемқорлыққа қарсы                    іс-қимыл идеясы төңірегінде барлық білім беру мекемелерінің контингентін біріктіру, сондай-ақ іс жүзінде нәтижелерді көрсету, "Саналы ұрпақ" жобалық кеңсесі арқылы барлық оқу орындарына модельдік үлгілер әзірленетін болады.