Астана медицина университеті "Атамекен" ҰКП рейтингінің көшбасшысы атанды

"Атамекен" ҚР Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының қазақстандық жоғары оқу орындарының 2022 жылғы білім беру бағдарламаларының рейтингі қорытындысы жарияланды.

Астана медицина университеті рейтинг бойынша үш бағдарлама бойынша еліміздің медициналық жоғары оқу орындары арасында көшбасшы атанды.

"Атамекен" ҚР ҰКП Білім беру бағдарламаларының рейтингі соңғы 5 жыл ішінде жыл сайын жасалады. Бұл тәлімгерлердің практикалық тәжірибесінің болуын, халықаралық аккредиттеудің болуын ескеретін, бағалауға негізделген бірқатар көрсеткіштерден тұрады. Түлектердің еңбек деңгейін талдауға, жұмысты жалғастыруға және орташа жалақыға ерекше назар аударылады. Рейтинг, сонымен қатар, студенттердің жетістіктерін, олардың стартап жобаларын бағалайды және магистратурада оқуын жалғастырған студенттерді есепке алады.

2022 жылдың рейтингінде медициналық университеттер бес білім беру бағдарламасы арқылы бағаланды. Бесеудің үшеуі - "Жалпы медицина", "Стоматология" және "Қоғамдық денсаулық сақтау" мамандықтары бойынша Астана медицина университеті бірінші орынға ие болды. Университетте аталған білім беру бағдарламаларында студенттердің шамамен 80% - ы оқиды.

Осы мамандықтар бойынша орташа жалақы 150-ден 345 мың теңге аралығында жылдан жылға артып келеді, ал түлектердің еңбек деңгейі тұрақты түрде жоғары болып - 98%.

Бұл рейтинг Қазақстандағы жоғары оқу орындарының барлық рейтингтерінің ішіндегі ең объективтісі болып есептеледі, себебі отандық жетекші компаниялар мен нарық сарапшыларының қатысуымен жасалады. Жоғары оқу орындарының өздері білім беру бағдарламаларын бағалау әдістерін жетілдіруге белсенді қатысады.

"Атамекен" ҚР ҰКП рейтингінің нәтижесі - жақсы ынталандыру болып табылады, Астана медицина университетінің білім беру бағдарламаларының сапасы мен біздің түлектердің еңбек нарығында жоғары сұранысқа ие екендігін көрсетеді.