Помпалық инсулинотерапия бойынша халықаралық тренинг

АстМУ-дың Балалар аурулары кафедрасының ассистенті Гүлмира Әбдуахасова Cema орталығы Польшаның Краков қаласында ұйымдастырған "Modern insulin pump therapy in every day practice" атты халықаралық тренингіне қатысты.

Тренингте помпалық инсулин терапиясы саласындағы жетекші еуропалық сарапшылар 8 елдің қатысушыларын гибридті жабық тізбекті жүйені ұсынатын Medtronic 780g инсулин сорғысымен таныстырды. SmartGuard-тің ең жетілдірілген алгоритмін қолдана отырып, жаңа жүйе әр бес минут сайын базальды инсулинді де, түзеткіш болюсті де жеткізуді автоматтандырады.

Тренингте қант диабетімен ауыратын науқастарға психологиялық көмек көрсету, теңдестірілген тамақтану мәселелеріне, сондай-ақ пациенттің түріне, қарқындылығына, жаттығуына байланысты физикалық күш салу кезінде сорғыны пайдаланудың практикалық аспектілеріне көп көңіл бөлінді.

Сондай-ақ, қант диабетімен ауыратын, жүктілікті, жүкті және босануды жоспарлайтын әйелдерде помпалық инсулин терапиясы тақырыбы талқыланды, пациенттердің осы тобын емдеу және бақылау үшін нақты Алгоритмдер берілген.

Әр күннің соңында тренингке қатысушылар өздерінің нақты клиникалық жағдайларын ұсынды, олар профессорлармен бірлесіп талқыланды және күнделікті клиникалық тәжірибеде жаңа технологияларды қолдану нәтижелері көрсетілді.