Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша Ташкент медицина академиясына 21/04/2024-26/04/2024 аралығында М. ғ .д., профессор Б. Н. Кошерова және доцент А. Ж. Сейдуллаева АМУ КЕАҚ-дан келді.

Академиялық мобильділік бағдарламасы бойынша Ташкент медицина академиясында 21/04/2024-26/04/2024 аралығында Астана медицина университетінің балалар жұқпалы аурулары кафедрасының профессоры, м. ғ .д., профессор, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Бас инфекционисті Б. Н. Кошерова және балалар жұқпалы аурулары кафедрасының доценті А. Ж. Сейдуллаева болды.

Студенттер мен дәрігерлер үшін балалар мен ересектердегі жұқпалы аурулардың (тұмау және ЖРВИ, менингококк инфекциясы, бактериялық менингит, герпесвирус инфекциясы, цитомегаловирус инфекциясы және т.б.) өзекті тақырыптары бойынша дәрістер оқылды.

ТМА оқытушы-профессорлар құрамы үшін сbl, PBL, RBL медициналық білім берудегі интерактивті оқыту әдістері бойынша дәрістер оқылды және практикалық сабақтар, жоғары технологиялық Робот-манекендерді, стандартталған пациенттерді қолдана отырып, клиникалық сценарийлерді құрастыру бойынша симуляциялық оқыту өткізілді. Оқу деңгейіне байланысты практикалық мысалдармен білім алушылардың білімін бағалаудың заманауи әдістері ұсынылды.

Барлық дәрістер мен практикалық сабақтар интерактивті түрде кері байланыспен өтті.

Апта бойы оқытушылар арасында белсенді тәжірибе алмасу өтті, қазіргі жағдайда болашақ дәрігерлерді даярлау мәселелері, медициналық білім берудегі негізгі бағыттар, Білім, ғылым мен практиканың үштұғырлығы талқыланды. Клиникалық дайындық базаларына – жұқпалы аурулар ауруханасы мен симуляциялық орталыққа барды. Профессор Б. Н. Көшерова «ЖРВИ, тұмау, ішек инфекциялары мен гепатиттерді диагностикалау, емдеу және алдын алудың күрделі және шешілмеген мәселелері» атты мектеп –конференцияда «жүкті әйелдердегі ТОРИ» тақырыбында баяндама жасады, сондай-ақ «ЖРВИ, тұмау диагностикасы, емдеу және алдын алудың күрделі және шешілмеген мәселелері» атты дөңгелек үстел отырысына қатысты, жарыссөзде - вакцинацияны қамтуды арттыру. Сапар ТМА білім алушылары мен ОПҚ үшін тиімді және жемісті өтті, ТМА мен МУА арасындағы академиялық ұтқырлық шеңберіндегі одан әрі ынтымақтастық мәселелері талқыланды.