Global UGRAD академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша оқыту туралы Кері байланыс

Мен Диляра Бекболатова, Астана медицина университетінің фармацевтика факультетінің 2 курс студентімін. 2023 жылдың қаңтарында мен АҚШ үкіметі демеушілік ететін GLOBAL UGRAD академиялық ұтқырлық бағдарламасын аяқтадым және Миннесотадағы жетекші оқу орындарының бірі Сент-Клаут мемлекеттік университетінде оқуымды жалғастыру үшін Америка Құрама Штаттарына бардым.

Бұл бағдарламаға іріктеу процесі қиын және күрделі болды, бейресми дереккөздер бойынша шамамен 2000 қатысушы болды, оның ішінде тек 5 финалист таңдалды.

Әрине, барлық зерттеулер ағылшын тілінде жүргізілді.

Университетте оқып жүргенде органикалық химиядан органикалық, аналитикалық және физика-коллоидтық химия саласында мол білімі бар эрудит профессор Марк Мичелкай оқыған дәрістерге қатыстым. Тәжірибелік сабақтар апта сайын зертханада өткізілді, бұл ретте әрбір студент қажетті құралдармен және колбалармен жабдықталған жеке шкафтарға қол жеткізе алды. Сонымен қатар, біз әртүрлі құрылғылармен, коллайдерлермен және үдеткіштермен жұмыс істей алдық. Зертханада реагенттер мен құрал-жабдықтар жеткілікті болды.

Сондай-ақ мен доктор Кристин Галрадпен бірге микробиология курсына жазылдым, онда украиндық профессор Виталий Раздайбедин тәжірибелік сабақтар жүргізді. Дәрістер де, практикалық сабақтар да біліктіліктің жоғары деңгейінде өтті, бұл маған бактерияларды және тіпті ықтимал қауіпті бактериялар мен вирустарды анықтау үшін әртүрлі сынақтармен жұмыс істеуге мүмкіндік берді.

Академиялық аспектіден басқа, бағдарлама қатысушылардың әлеуметтік және мәдени дамуына ықпал етуге бағытталған. АҚШ-та болған кезімде мен Иллинойс, Чикаго, Колорадо, Денвер, Миннесота, Миннеаполис, Калифорния, Лос-Анджелес, Невада, Лас-Вегас, Висконсин және Мэдисон, сондай-ақ АҚШ астанасы – Вашингтон және атақты «үлкен» қалаларында болдым. алма». - Нью Йорк.

Мен сондай-ақ әртүрлі елдердің адамдарымен, соның ішінде американдықтар, непалдықтар, украиндар, филиппиндер, немістер, моңғолдар, итальяндықтар және т.б. адамдармен дос болдым.

Іріктеу процесінің бәсекелестік сипатына қарамастан, бағдарлама толығымен тегін және мен әрбір студентті қатысуға тырысамын.

Мен өзімнің бәсекеге қабілетті рухымды және көшбасшылық қабілеттерімді іріктеу үдерісінен өту үшін пайдалана алғаныма және шетелде оқу, саяхаттау және американдық академиялық тәжірибе алу Қазақстандағы кез келген студент үшін мүмкін екенін көрсете алғаныма қуаныштымын.

Мен Шығыс Қазақстан облысы, Әуезов деген шағын ауылданмын. Ол қарапайым ауыл мектебін бітірген, арнайы мектептерге бармаған. Сондықтан, көп нәрсеге қол жеткізгісі келетін әрбір адамның қолынан келетініне сенемін.

Бұл бағдарламаны таңдаудағы маңызды табыс факторы - өзіне деген сенімділік, ақыл-ой мен қабілеттерді пайдалана білу.

Қосымша ақпарат алу үшін Қазақстандағы Америка бұрышына арналған менің бейнемді көре аласыз - https://youtu.be/YJmMn_Vo2NE.

Сондай-ақ мен АМУ студенттеріне GLOBAL UGRAD бағдарламасы бойынша кеңес бере аламын.