Ішкі академиялық ұтқырлық бағдарламасын іске асыру шеңберінде 2024 жылдың 1 сәуірінен 5 сәуіріне дейін «Семей Медицина Университеті» КЕАҚ терапия кафедрасының меңгерушісі, кардиология кафедрасына PhD, жоғары санатты кардиолог дәрігері Мансурова Джамиля Анваровна келді.

Осы кезеңде Жәмиля Анваровна 7R0101 – «Ересектер және балалар кардиологиясы» мамандығы бойынша 1 және 2 курс резиденттеріне бірқатар практикалық сабақтар жүргізіп, дәрістер оқыды. Кардиологиядағы бірнеше негізгі жағдайларды диагностикалау мен емдеуге арналған Еуропалық кардиология қоғамының ағымдағы нұсқаулары талқыланды және талданды. Жүрек-қан тамырлары ауруларымен ауыратын науқастардың өлімі мен мүгедектігінің негізгі себептерінің бірі болып табылатын артериялық гипертензияны, жедел коронарлық синдромды және созылмалы жүрек жеткіліксіздігін диагностикалау және емдеу бойынша ұсыныстарға ерекше назар аударылды. Сондай-ақ, оқытушы жүрек-қан тамырлары ауруларының дамуына әсер ететін генетикалық факторлар саласындағы өз зерттеулерімен бөлісті. Ғалыммен кездесу – резиденттердің ғылыми зерттеулермен айналысуына, ғылыми ой-өрісін дамытуды ынталандыруға мотивация береді. Жаңа идеялар мен перспективаларды ұсыну мәселелерді шешудің жаңа жолдары мен тәсілдерін іздеуге шабыттандырады.

Лектордың кардиология саласындағы терең білімі мен мол тәжірибесі резиденттерге құнды тәжірибелік дағдыларды алуға және теориялық білімдерін кеңейтуге мүмкіндік берді. Біз өз тәжірибесімен бөлісіп, тұрғындардың білім алуына қосқан құнды үлесі үшін Жәмила Анварқызы Мансуроваға алғысымызды білдіреміз. Оның кардиология кафедрасында болуы біздің білім беру бағдарламамыздың дамуындағы маңызды қадамдардың бірі болды.

Осылайша, ішкі академиялық ұтқырлық бағдарламасына қатысу оқытушылар үшін де, студенттер үшін де маңызды, және де оқу үдерісін дамытады, ғылыми дамуды ынталандырады,кәсіби көкжиектерді кеңейтуге көмектеседі.