Бірінші Amu Science Hackathon Астана медицина университетінде өтті

19 және 22 сәуірде университетте алғаш рет "AMU Science Hackathon – Demo" атты бірегей іс-шара өткізілді, оны Астана медицина университетінің студенттік ғылыми қоғамы (СҒҚ) және фармацевтикалық студенттер қауымдастығы ("PharmHub" AФҚ) ұйымдастырды.

Хакатон бағдарламасы екі бөлімнен тұрды:

Іскерлік ойын (Business Game). Қатысушыларға іскерлік іс ұсынылды, содан кейін олар өздерінің ең жақсы шешімдерін ұсынды, сол үшін олар жеңімпаз сертификаттарымен және бағалы сыйлықтармен марапатталды.

Ғылыми Хакатон. Іс шараның осы бөлігінде қатысушыларға ғалымдар дайындаған үш бағыт бойынша өзекті ғылыми мәселелер ұсынылды:

1. медицина;

2. фармация;

3. қоғамдық денсаулық сақтау.

Топ қатысушылары болашақ ғылыми жұмыстардың аннотациясы түрінде өз шешімдерін ұсынуы керек еді, онда олардың зерттеулерінің дизайны егжей-тегжейлі сипатталатын еді. Жұмыстарды университеттің беделді профессорлары мен оқытушылары: Н.А. Малтабарова, А. К. Тургамбаева, А. Б. Шукирбекова, А. М. Омари, Д. А. Асильбаева, Г. М. Камалбекова, Г. Т. Билялова, С. Б. Дүйсекова сынды қазылар алқасы бағалады.

Жеңімпаздарға үздік аннотация үшін сертификаттар және бағалы сыйлықтар берілді. Бұл жұмыстар білім алушыларға ғылыми жетекшілер іріктелетін, ал олардың аннотациялары бірлескен күш-жігермен КОКСОН немесе Web of Science / Scopus журналдарында ғылыми мақалаға және жарияланымға жеткізілетін ғылыми-зерттеу дестелігі мен СҒҚ-ны дамыту орталығының инкубациялық жүйесіне түседі.

"AMU Science Hackathon-Demo" - бизнес және ғылым саласындағы тәжірибені дамыту және алмасу үшін тамаша алаң, сондай-ақ университеттің бірегей эксперименті болып табылады, оны одан әрі дамыту жоспарланып отыр, ол мүмкіндігінше көп білім алушыларды нақты практикалық шығу жолымен жемісті ғылыми қызметке тарту үшін.