Симуляциялық орталықта оқыту: тәжірибеге көпір

Медициналық университеттердің симуляциялық орталықтары болашақ медицина мамандарын нақты жағдайларға, соның ішінде балалардағы ауыр жедел респираторлық инфекцияларға (ТОРИ) дайындауда шешуші рөл атқарады. Медицина қызметкерлерінің қиын жағдайларда шұғыл шаралар қабылдауға дайындығы адамдардың өмірін сақтап қалуы мүмкін. Сондықтан біздің университет қабырғасындағы симуляциялық орталықта "ТОРИ кезіндегі балаларға кеңейтілген шұғыл көмек" тақырыбы бойынша оқытушылардың мастер-классы балалардың қауіпсіздігі мен медицина қызметкерлерінің кәсібилігін қамтамасыз ету жолындағы маңызды қадам болып табылады.

Мәселен, білім беру технологияларын трансферттеу орталығы және симуляциялық орталық 2024 жылғы 24 сәуірде "ТОРИ жанындағы балалардағы кеңейтілген шұғыл көмек" тақырыбы бойынша педиатриялық бейіндегі оқытушылар үшін шеберлік сыныбын ұйымдастырды. Іс-шараның дәріскерлері №2 Балалар жұқпалы аурулары және анестезиология және қарқынды терапия кафедраларының профессор-оқытушылар құрамының өкілдері болды - Омарова Әлия Қарталықызы, Алтынбекова Алена Васильевна және Сейтқалиев Жеңіс Бекмағанбетұлы, олар өз салаларында жоғары білікті мамандар ғана емес, сонымен қатар COVID-19 кезінде шұғыл көмек көрсету жөніндегі Дүниежүзілік Денсаулық сақтау ұйымының сертификатталған нұсқаушылары болып табылады.Сонымен қатар, олар РОСОМЕД медицинасында симуляциялық оқыту қоғамының белсенді мүшелері болып табылады, бұл олардың симуляциялық оқыту және медициналық персоналды даярлау саласындағы сараптамасын көрсетеді.

Мастер-класс "МУА" КеАҚ педиатриялық бейіндегі кафедралардың оқытушыларына бағытталды.  Оның мақсаты тек Оқытушыларды оқыту ғана емес, сонымен қатар студенттер мен медицина мамандары үшін ТОРИ кезіндегі балаларға шұғыл көмек көрсету тақырыбында жаңартылған оқу бағдарламасын құру болды. Симуляциялық орталықта оқыту оқытушыларға интерактивті сценарийлерді, мультимедиялық ресурстарды және симуляциялық муляждарды қоса алғанда, оқытудың заманауи әдістерін қолдануға мүмкіндік береді, осылайша оқу сессиялары мүмкіндігінше тиімді және сенімді болады. Мастер-класс бағдарламасы арқылы алынған заманауи оқыту әдістері мен практикалық дағдылар оқытушыларға болашақ медицина мамандарын әр секунд маңызды болатын нақты жағдайларға жақсырақ дайындауға көмектеседі. Оқытушыларды оқытуға Инвестиция салу-бұл балалардың қауіпсіз болашағына инвестиция.