«Урологиядағы заманауи лазерлік технологиялар»

Отан қорғаушылар күнін мерекелеу аясында 2024 жылғы 3 мамырда "Қазақстан Республикасы қарулы қүштерінің екінші республикалық урологиялық ғылыми-практикалық конференциясы" өтті.

"МУА" КЕАҚ урология және андрология кафедрасының профессоры, ҚР клиникалық және іргелі медицина ғылым академиясының корреспондент-мүшесі Хайрли Гафур Зинурович құттықтау сөз сөйледі.

Конференцияны м.ғ. к. PhD, "МУА" КЕАҚ урология және андрология кафедрасының меңгерушісі Жанбырбекұлы Уланбек "Уротелий ісіктерін диагностикалау және емдеу кезінде тар жолақты бейнелеу" баяндамасымен ашты.

Конференцияның жеке блогы лазерлік және лапароскопиялық хирургияны қолдануға арналды.

Конференцияда шақырылған мамандар сөз сөйледі:

-Андреева Роман Юрьевич м.ғ. к., жоғары санатты дәрігер-уролог. С. П. Боткина, Мәскеу қ.;

- Құрбанәлиев Ринат Маратұлы, профессор, м.ғ.д., ҚММА-ның урология кафедрасының доценті. Бішкек қ.;

- Ысқақов Ербол Амангелдіұлы, PhD, жоғары санатты уролог-дәрігер, "ҰҒМО"АҚ урология бөлімінің басшысы;

- Кенжерахманов Дастан Кенжерахманұлы, ҚР ҚМ БӘКГ урология бөлімінің меңгерушісі, медициналық қызмет подполковнигі;

- Айнақұлов Ардақ Жақсылықұлы, м.ғ. к., "UMC" КҚ ҰҒМО урология және бүйрек трансплантациясы бөлімінің меңгерушісі.

Андреев Р.Ю. лазерлік хирургияның артықшылықтары туралы айтып, қуық асты безінің трансуретральды вапоэнуклеациясын жүргізді.

Омарбаев Р. Т. жоғары санатты уролог-дәрігер, медицина магистрі, "ҰҒМО" АҚ урология бөлімінің аға ординаторы ЛМС лапароскопиялық пластикасын жүргізді, қапсырма материалдарын оқшаулау мен қолданудың техникалық әдістерінің ерекшеліктері туралы егжей-тегжейлі айтып берді.

ҚР ҚМ БӘКГ урологиялық бөлімшесінің бастығы Кенжерахманов Д.К., медициналық қызметтің подполковнигі Тулий лазерін пайдалана отырып, РИРХ-ға "көрсету" операциясын жүргізді.

Конференцияда "МУА" КЕАҚ урология және андрология кафедрасының мүшелері баяндама жасады: Давранов А. Ж., Шерханов Р. Т., Жанкина Р. А., Леонтьев а. О, Сущенко А. Ф., Каримов А.М., Талишинский А. Э.

Іс-шараға күндізгі форматта да, онлайн режимінде де 150-ден астам денсаулық сақтау қызметкерлері қатысты.

"Урологиядағы заманауи лазерлік технологиялар" конференциясы маңызды оқиғаға айналды және урологтардың клиникалық практикасына емдеудің озық әдістерін енгізуге ықпал ететін болады.