Enactus Kazakhstan "Астана медицина университеті" КеАҚ студенттік өзін-өзі басқару құрамында студенттік ұйымдар арасында белсенді жұмыс істейтіндердің бірі Enactus Astana Medical University ұйымы болып табылады. Команда 2017 жылдың қазан айында құрылды және бүгінгі күні оның құрамында 46 адам бар. Команда капитаны - "Стоматология" білім беру бағдарламасының 3-курс студенті Әділхан Мұсылманбеков.

Enactus (En-actus, бұрын "SIFE" — "еркін кәсіпкерліктегі студенттер" деп аталған) — студенттерді, университет басшыларын және кәсіпкерлерді кәсіпкерлік қызмет арқылы әлеуметтік және экологиялық мәселелерді шешу үшін біріктіретін халықаралық коммерциялық емес ұйым. Enactus-тың басты мақсаты – студенттерді өмір сүру сапасын қамтамасыз етуге және олардың қауымдастықтарында дамуға ықпал ететін жобалар мен бастамаларды құру үшін өз білімдері мен дағдыларын қолдануға шабыттандыру.

Enactus негізгі ерекшеліктеріне мыналар жатады:

Кәсіпкерлік тәсіл: Enactus қатысушылары маңызды әлеуметтік және экологиялық мәселелерді шешетін кәсіпкерлік жобаларды әзірлейді және жүзеге асырады.

Ынтымақтастық: ұйым ортақ мақсаттарға жету үшін студенттердің, университет оқытушыларының, бизнес көшбасшыларының және қауымдастықтардың ынтымақтастығын басқарады.

Бәсекелестік формасы: Enactus халықаралық және халықаралық жарыстар, онда олар өз жобаларын жүзеге асырады және тану және қаржылық қолдау үшін бәсекелеседі.

Әлеуметтік және экономикалық тұрақтылық: ұйымның негізгі идеясы –  адам өмірін тұрақты дамыту мен қолдауды қамтамасыз ететін жобаларды құру.

Enactus әлемнің 36 елінде жұмыс істейді және әр аймақта нақты мәселелерді шешуге бағытталған әртүрлі жобалары бар. Бұл ұйым студенттерге көшбасшылық дағдыларды, кәсіпкерлік практиканы және экономикалық жауапкершілікті дамытуға, сондай-ақ өз қоғамына оң үлес қосуға мүмкіндік береді.

Enactus Astana Medical University 2022-2023 жылдардағы жетістіктері: 13.05.2022 ж. "Nutricup" жобасы үшін Olzha Agro компаниясынан Грант; 13.05.2022 ж. "Nutricup" жобасы үшін Olzha AGRO компаниясынан Грант; 27.08.2022 ж. - 04.09.2022 ж. - біздің команданың 8 қатысушысы көшбасшылық пен кәсіпкерлікті дамыту бойынша бизнес мектебінде оқытудан өтті;

12.03.2023 ж. Ташкент қаласында Tumaris Tech Uzbekistan "Үздік әлеуметтік жоба" номинациясын жеңіп алды; студенттік кәсіпкерлік бойынша 2023 жылғы ұлттық чемпионатта екінші орын кубогы;

25-26.04. 2023 ж. - 28 команда арасында студенттік кәсіпкерлік бойынша ұлттық чемпионаттың қатысушылары болды;

10.01.2023-15.01.2023 ж. команданың 9 қатысушысы көшбасшылық пен кәсіпкерлікті дамыту бойынша қысқы бизнес-мектепте оқудан өтті;

25-26.04.2023 ж.  FILWEST жобасы үшін KMF гранты, сондай-ақ осы жоба үшін демеушілік;

2023 жылғы 27-28 сәуір 2023 жылдың 13 желтоқсанында "Ақпараттық технологиялар" номинациясы бойынша 3 миллион теңгеге "Тәуелсіздік ұрпақтары" грантының Лауреаттары атанды.