Медицинадағы алғашқы қадамдар: медициналық тәжірибеге дайындық

"Астана медицина университеті" КеАҚ балалар жұқпалы аурулары кафедрасы 2024 жылғы 28 наурызда педиатрия мектебінің күнтізбелік іс-шаралары шеңберінде педиатрия мектебінің 1 және 3 курс студенттерінің қатысуымен университеттің симуляциялық орталығында мотивациялық кездесу өтті.

Ассистент Омарова А.К. кафедрада симуляциялық орталықты ұйымдастыру және оның жұмысы бойынша дәріс оқыды, практикалық дағдыларды пысықтаудың, командада жұмыс істей білудің, коммуникативтік дағдыларды жетілдірудің, клиникалық ойлауды дамытудың маңыздылығын пациенттерге зиян келтірмей бірнеше рет қайталау арқылы көрсетті. Симуляциялық орталықтың жетекші әдіскері Г.К. Беисова экскурсия өткізіп, орталықтың жұмыс істеу мүмкіндіктерін көрсетті, сондай-ақ кафедра ассистенттері А.В. Алтынбекова мен А. Е. Отарбаеваның жетекшілігімен кіші курс студенттері жоғары технологиялық манекендерде әртүрлі патологиялар кезінде ЖЖЖ (жүректің жасанды желдетілуі), люмбальді пункция, өкпе және жүрек аускультациясын жүргізудің практикалық дағдыларын өз бетінше игере алды. Студенттер жұқпалы аурулар резиденттері жүргізген көмей стенозы мен баланың құрысуларындағы клиникалық жағдайдың шеберлік сыныбының демонстрациясын көруге мүмкіндік алды.

Кездесу қорытындысы бойынша көптеген оң пікірлер мен алғыс сөздер алынды.