"Астана медицина университеті" КЕАҚ-ның 60 жылдығын мерекелеу аясында бірқатар іс-шаралар жоспарланған, оның ішінде ЖОО - ның профессор-оқытушылар құрамының қатысуымен мастер-кластар мен тренингтер

2024 жылғы 20-24 наурыз аралығында Ақтөбе қаласындағы көпсалалы облыстық балалар ауруханасының балалар ортопедиялық бөлімшесінде М.ғ. к., асс шеберлік сыныбы өткізілді.балалар хирургиясы кафедрасының профессоры Болатбек Әлібекұлы Досанов "балалардағы қолдың туа біткен ақауларының Микрохиругиясы"тақырыбында. Мастер-класс Санкт-Петербург (Ресей) қаласынан шақырылған маманмен, қол хирургы, м. ғ. д., профессор А. Б. Орешковпен бірге өтті.

Оқытуға балалар ортопедиясы бөлімшесінің, Батыс Қазақстан медицина университетінің балалар хирургиясы кафедрасының жас, дарынды дәрігерлері қатысты. М. Оспанова.

Сондай-ақ, аталған іс-шара аясында Ақтөбе қаласы мен Ақтөбе облысының туа біткен қол кемістігі бар пациенттерге консультациялық-диагностикалық көмек көрсетілді.

Ерте жастағы 5 пациентке қолға хирургиялық операциялар жоғары кәсіби деңгейде орындалды, қойылған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізілді, пациенттер тұрғылықты жері бойынша амбулаториялық емге қауіпсіз ауыстырылды. Медицина мамандары қолдың туа біткен патологиясын хирургиялық емдеудің заманауи тәсілдерінің мол тәжірибесіне ие болды, қолдың микрохирургия дағдыларын, дұрыс диагноз қоюды, емдеу тактикасын игерді. Пациенттер аймақтан тыс жерлерге бармай-ақ емдеудің ең жаңа әдістеріне қол жеткізді, бұл олардың денсаулығы мен әл-ауқатына баға жетпес үлес болып табылады.

Өз кезегінде М.ғ. д., профессор А. Б. Орешков әріптестерін Санкт-Петербург қаласындағы кәсіптік медициналық білім беру институтына оқуға шақырды, бұл болашақта өңірде практикалық денсаулық сақтау мен медицина ғылымының дамуына ықпал етеді. Мастер-класс аяқталғаннан кейін салтанатты жағдайда мастер-класс қатысушыларына мастер-класстан өткені туралы сертификаттар табыс етілді.

Облыстық балалар ауруханасының басшылығы Ақтөбе облысының бас дәрігері және бас штаттан тыс балалар ортопедінің атынан А.Е. Әубәкірова шақырылған профессорлар мен "Астана медицина университеті" КЕАҚ университеттің 60 жылдығын мерекелеу аясында көрсеткен практикалық көмегі үшін алғысын білдірді.