АСТАНА ҚАЛАСЫНЫҢ МЕКТЕП ОҚУШЫЛАРЫМЕН КӘСІБИ БАҒДАР БЕРУ ЖҰМЫСТАРЫ ЖҮРГІЗІЛДІ

2024 жылдың 11 сәуірі мен 18 сәуірі аралығында «Астана медицина университеті» КеАҚ Ш.И. Сарбасова атындағы микробиология және вирусология кафедрасының профессорлық-оқытушылық құрамы – медицина ғылымдарының магистрі, аға оқытушы Ботбаева М.Т., 1 жыл докторанты, аға оқытушы Сутимбекова Н.С. және оқытушы Ықтияров А.Ә. Астана қаласының мектеп оқушыларына кәсіптік бағдар беру бойынша бірқатар іс-шаралар өткізді.

Шейх Халифа Бен Заид Аль-нахаян атындағы №84 мектеп-лицейінде ғылым күніне орай «Медицина ғылымы және адам өмірі» тақырыбында іс-шара ұйымдастырылып, оған кафедраның кәсіптік бағдар беру жұмыстарына жауаптылар — кафедраның ғылыми қызметкерлері шақырылды. Іс-шара оқушыларды медицина және биология саласында жұмыс істеудің әртүрлі аспектілерімен таныстырды, сонымен қатар болашақта ғылыми жобалармен айналысып, осы салада жоғары нәтижелерге жету мүмкіндіктерімен таныстырды. Мектеп оқушылары мамандарға сұрақтарын қойып, медицина және биология саласындағы дәрігер және ғылыми қызметкер мамандығының ерекшеліктерін білуге ​​мүмкіндік алды.

Жамбыл Жабаев атындағы №4 мектеп-гимназиясында және Шәкен Айманов атындағы №20 орта мектепте мектеп оқушыларымен әңгімелесу жүргізілді. Кафедра оқытушылары жалпы медицина, педиатрия, стоматология, фармация, мейіргер ісі мамандықтары туралы, университетте осы салада білім алу мүмкіндіктері, сондай-ақ олардың болашағы туралы мәліметтер берді. Мектеп оқушылары болашақ мамандарға қойылатын негізгі бағыттар және талаптармен, сондай-ақ келешекте мамандықты дұрыс таңдау жолдарымен таныстырды.

Өткізілген іс-шаралар нәтижесінде мектеп оқушылары дәрігер мамандығы туралы мағлұмат алып, олардың ғылымның осы саласына деген қызығушылықтары оянып, осы салада білім алу және дамыту мүмкіндіктері таныстырылды. Кафедра оқытушыларының жұмысын оқушылар да, мектеп мұғалімдері де оң бағалап, мектеп оқушыларының болашақ білімі мен мамандығын саналы түрде таңдауын мүмкіндік берілгені атап өтілді.