Стамбул Медипол университетінің (Түркия) шетелдік профессоры Еркингүл Бирдай нейроқабыну аурулары мәселесіне заманауи көзқарастар бойынша семинарлар өткізді

2022 жылдың 05 мен 10 желтоқсан аралығында Түркияның Стамбул Медипол университетінің неврология кафедрасының профессоры Еркингүл Бирдай «Нейроқабыну аурулары проблемасына заманауи көзқарас» тақырыбында 80-нен астам адам қатысуымен семинар өткізді.

Семинар бағдарламасы жүйке жүйесінің дисиммунды ауруларын емдеудегі инновациялық тәсілдер мәселелерін қамтыды, атап айтқанда: склероздың ағымын диагностикалау және бақылау, склероздың типтік және атиптік ағымының клиникалық жағдайларын түсіндіру; шашыраңқы склерозды, жүйке жүйесінің ілеспе ауруларының нейромиелитті оптикалық спектрін модификацияланған емдеу (клиникалық жағдайларды көрсетумен); нейросаркоидоз (клиникалық жағдайларды көрсетумен); жүйелі васкулит (клиникалық жағдайларды көрсетумен); Бекет ауруы (клиникалық жағдайларды көрсетумен), Астана қаласындағы шашыраңқы склероз кабинетінде бақылауда жатқан ауру тарихы бар науқастарды көрсету.

Семинардың қатысушылары ретінде практикалық невропатологтар, «Ересектер және балалар неврологиясы» мамандығы бойынша 1, 2 жыл оқу курсының резиденттері, неврология кафедрасының магистранттары, докторанттары болды. Оқыту нәтижесінде диагностика мен емдеудің заманауи әдістері игерілді, халықаралық ұсыныстарды басшылыққа ала отырып, осы санаттағы науқастарды басқару дағдылары қалыптасты.

Алдағы уақытта неврология кафедрасының ұжымы ғылыми мақалалар жариялау мен бірлескен ғылыми жобаларды дамыту бойынша Стамбул Медипол университетінің медицина факультетімен тығыз байланыс орнатуды жоспарлап отыр.