Оқытушылар академиялық ұтқырлық бағдарламасы

Біздің оқытушылар өз білімдерімен бөлісетінін және басқа жоғары оқу орындарында да сұранысқа ие екенін білесіз бе? Қалыптасқан дәстүрге сәйкес академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында оқытушылар оқыту семинарларымен түрлі медициналық университеттерге барады.

Сонымен, гериатрия курсымен ішкі аурулар кафедрасының меңгерушісі, PhD Смагулова Әлия Құрманбекқызы Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау Университетінің жоғары медицина мектебінің клиникалық пәндер кафедрасының 7 курс интерндеріне 5 күн бойы сабақ өткізді. Жүрек ақауларын дифференциалды диагностикалау және емдеу, электрокардиография нәтижелерін түсіндіру, аритмияны дифференциалды диагностикалау мәселелері терең қарастырылды. Қазақстанның аритмологиялық қызметінің жетістіктері туралы дәріс ерекше қызығушылық тудырды. Біздің оқытушымыз Көкшетау қаласының интерндеріне әсер қалдырғаны және қызықтырғаны соншалық, медицинаның ең өзекті мәселелерін талқылауды жалғастыра алатын жоғары оқу орындарындағы аралық пікірталас клубын құру идеясы пайда болды.

Педагогикалық қызметтен басқа, одан әрі ынтымақтастықтың келешегін анықтауға мүмкіндік туды және университеттің симуляциялық орталығының мүмкіндіктері зерттелді. Тәжірибелік дағдыларды игеру мен бағалауда виртуалды шындықты (VR) және 3D модельдерді қолдану технологиялары, сондай-ақ виртуалды пациенттер кітапханасы ерекше назар аударды.