Негізгі әлеуметтік мүмкіндік

Астана медицина университетінде 2024 жылғы болашақ түлектер-студенттер мен әлеуетті жұмыс берушілер – Қазақстанның қалалары мен облыстарының білім басқармалары мен медициналық мекемелерінің өкілдері арасында кездесу өтті.

Мұндай кездесулер дәстүрлі болып табылады және соңғы жылдары «университет-жұмыс беруші» жүйесінде құрылған өзара әрекеттестіктің бір бөлігіне айналды.

Астана, Ақмола, Павлодар, Батыс Қазақстан, Қостанай, Қарағанды, Ұлытау, Қызылорда, Маңғыстау, Жетісу, Түркістан және Солтүстік Қазақстан облыстарының әлеуетті жұмыс берушілері, «Жемчужина Стомед» компаниялар тобы, «Оқ- Жетпес» емдеу-сауықтыру кешені» АҚ, «Зерде» ЖШС -Фарма» және бакалавриат, интернатура, резидентура, магистратура және докторантураның болашақ түлектері.

Университет проректоры Меруерт Ғаалиеваның айтуынша, 2024 жылы күтілетін бітірушілер саны 1810 адамды құрайды, оның ішінде 125 магистрант, 1129-ы интернатура, 451-і резидентура (33 мамандық) түлектері. Жалпы, 60 жылға жуық қызмет еткен университетіміз 28 мыңнан астам дәрігер шығарды.

«Бұл кездесудің мақсаты – жас дәрігерлердің оқуын аяқтағаннан кейін кепілді жұмыспен қамтылуын қамтамасыз ету, бұл жаңа бастаған дәрігердің өміріндегі маңызды қадам», - деді М.А. Газалиева. – Біздің ынтымақтастығымыз студенттерді үлкен шабыттандырады, олардың мүмкіндіктерін барынша оқуға ынталандырады, ал денсаулық сақтау жүйесінде бұл біздің студенттердің арасынан кадрлық резерв құруға мүмкіндік берді.

Университет пен медициналық мекемелердің бірлескен жұмыс тәжірибесі университет түлектеріне сұраныс жоғары екенін, өңірлер оларға жәрдемақы, баспана, балаларды балабақшаға орналастыру, жас мамандардың біліктілігін арттыру түріндегі жақсы әлеуметтік пакеттермен қамтамасыз етілгенін көрсетеді.

Осының арқасында оқу жылдарында қаланған іргетас ұмытылмайды немесе жоғалмайды, бірақ практикалық деңгейде логикалық даму алады.