"медициналық білім берудегі PBL инновациялық технологиясы" семинары өткізілді

"Проблемаға бағытталған оқыту (PBL) студенттерді іс жүзінде нақты қиындықтарға дайындаудың кілті болып табылады" - бұл ойды білім берудің танымал маманы Сэм Барроуз айтты. Дәл осы тұжырымдамамен университетіміздің профессорлары - Хамчиев Курейш Мавлович пен Жаналиева Марина Кубеновна шабыттанып, "медициналық білім берудегі PBL инновациялық технологиясы" семинарын өткізді.

Семинар екі тілде, қазақ және орыс тілдерінде өтті және PBL әлеміне енуге дайын 80-нен астам оқытушылар жиналды. Оқытудың бұл әдісі студенттердің оқу материалымен белсенді өзара әрекеттесуін қамтиды және оларды өз бетінше жұмыс істеуге ынталандырады, бұл оларға медициналық тәжірибеде нақты қиындықтарға дайын болуға мүмкіндік береді.

PBL-дің басты артықшылықтарының бірі - теориялық білімді практикалық жағдайларға байланыстыру мүмкіндігі. Оқу процесінде студенттер нақты клиникалық жағдайларды немесе мәселелерді қарастырады және олардың біліміне сүйене отырып, шешім табуға тырысады. Бұл тәсіл студенттерге болашақ мамандығының практикалық аспектілерін жақсы түсінуге көмектеседі және тривиальды емес ойлау дағдыларын дамытады.

Курейш Мавлович пен Марина Кубеновна өткізген семинар оқытушыларға PBL технологиясы бойынша білімдерін жаңартуға және практикалық ұсыныстармен алмасуға мүмкіндік берді, бұл жалпы медициналық білім беру сапасын арттыруға ықпал етті.

Қорытындылай келе, PBL инновациялық технологиясын медициналық білімге енгізу Денсаулық сақтау саласында Белсенді, Құзыретті мамандар құру жолындағы маңызды қадам болып табылатынын атап өткен жөн. Медицина ғылымдарының кандидаты, профессор және қалыпты физиология кафедрасының меңгерушісі Хамчиев Курейш Мавлович және медицина ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор және А. Б. Әубәкіров атындағы Адам анатомиясы кафедрасының меңгерушісі Жаналиева Марина Кубеновна жүргізген қызықты әрі мазмұнды оқыту Қазақстанда заманауи медицина ғылымы мен практикасының дамуына ықпал ететіні сөзсіз.