Жаңалықтар мен хабарландырулар

АстМУ жас ғалымдары "Жас ғалым"байқауына қатысты

АМУ жас ғалымдары "Жас ғалым"байқауына қатысты

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті ғылымды дамытудың басым бағыттары бойынша 2022-2024 жылдарға арналған "Жас ғалым" жобасы бойынша постдокторанттардың жас ғалымдарының іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулерін гранттық қаржыландыруға конкурс өткізді.
Байқауға "Астана медицина университеті" КЕАҚ жас ғалымдары белсене қатысты.
2022-2024 жылдарға арналған "Жас ғалым" жобасы бойынша жас ғалымдарды гранттық қаржыландыруға арналған конкурсқа қатысуға өтінімдер тізімі (постдокторанттар)-беру мерзімі 04.02.2022 ж.
1. Өтегенова Айгүл Маратқызы PhD, АМУ КЕАҚ ғылыми-зерттеу орталығының жетекшісі
"Туберкулезді симптомға дейінгі диагностикалаудың және оны емдеудің тиімділігін болжаудың жаңа технологиялары" тақырыбындағы жоба;
2. Қашқынбаев Ерлан Тұрсынбайұлы PhD, АМУ КЕАҚ радиобиология және радиациялық қорғау институтының бас маманы
"Радиоактивті қалдықтар қоймасының жанында орналасқан Ақсу кенті мектебінің радон қауіпсіздігін бағалау және білім алушылардың сәулелену қаупін азайту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу"тақырыбындағы жоба;
3. Штефанов Иван Иванович, АМУ ҰАҚ онкология кафедрасының ассистенті
"Асқазанның диффузды қатерлі ісігінің себептерін анықтау (Helicobacter pylori, генетикалық ауыртпалық) және алдын-алу шараларын әзірлеу"тақырыбындағы жоба.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті 2022 жылғы 16 наурызда жарияланған "Жас ғалым" жобасы бойынша жас ғалымдарды гранттық қаржыландыруға арналған конкурсты 2022 жылғы 3 мамырға дейін (қоса алғанда) ұзартты.
2022-2024 жылдарға арналған "Жас ғалым" жобасы (постдокторанттар) бойынша жас ғалымдарды гранттық қаржыландыруға арналған конкурсқа қатысуға өтінімдердің тізімі екінші рет жарияланды.
1. Бураев Ғалымжан Бауыржанұлы, PhD, АМУ КЕАҚ балалар хирургиясы кафедрасының ассистенті
"Балалардағы өңештің химиялық күйуімен емдеу нәтижелерін жақсарту"тақырыбындағы жоба.
Нәтижесі: берілген, сараптамада НГЦНТЭ-ге

Байқау қорытындысы бойынша, екі жоба 2022-2024 жылдарға арналған "Жас ғалым" жобасы бойынша постдокторанттардың жас ғалымдарының іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулерін гранттық қаржыландыруда жеңіске жетті:

1. Өтегенова Айгүл Маратқызы, PhD, ғылыми-зерттеу орталығының жетекшісі

2. Қашқынбаев Ерлан Тұрсынбайұлы, PhD, радиобиология және радиациялық қорғау институтының бас маманы