Стратегиялық серіктестік

Ариэль университеті

Ариэль университеті (Ariel University, https://www.ariel.ac.il/) - Израильдің ең жас және қарқынды дамып келе жатқан Университеті (The World University Rankings 2022-де 1201+ орын, The Young University Rankings 2022-де 401+ орын, Asia University Rankings 2021-де 401+ орын). Бүгінгі таңда төрт факультетте (гуманитарлық, инженерлік, медицина және жаратылыстану ғылымдары факультеті) 15.000-нан астам студент оқиды. Ариэль университетінде ғылыми орталықтар бар: баламалы энергия көздері; терроризмге қарсы құралдарды әзірлеу; материалдарды зерттеу; робототехника; бос электронды үдеткіш (FEL). Университеттің кәсіби құрамы 1900-ден астам оқытушылардан тұрады.

Ариэль университеті мен "Астана медицина университеті" КеАҚ арасындағы өзара түсіністік туралы Меморандумға 2020 жылғы 27 ақпанда қол қойылды.

Екі университет келесі бағыттар бойынша ынтымақтастықты дамытуға келісті:

1. Бірлескен, оның ішінде екі дипломдық білім беру бағдарламаларын әзірлеу:

- магистратура деңгейінде-биомедицина, Қоғамдық денсаулық сақтау, денсаулық сақтау менеджменті сияқты бағыттар бойынша;

- медициналық мамандықтардың кең спектрі бойынша PhD докторантура және постдокторантура деңгейінде.

2. Академиялық ұтқырлық бағдарламаларын іске асыру-білім алушылар мен ПОҚ алмасу. Бұл ретте клиникалық мамандықтар мен пәндер бойынша академиялық ұтқырлық Ариэль университетінің клиникалық базасы болып табылатын Шиба Медициналық орталығының базасында іске асырылуы мүмкін.

3. Ариэль университетінің оқытушыларын "МУА" КеАҚ-ға сапар-профессорлар ретінде шақыру.

4. Ғылыми зерттеулер жүргізудегі ынтымақтастық-ғылыми ынтымақтастықтың одан әрі бағыттарын пәндік талқылау үшін екі тарап өз университеттерінің жетекші ғалымдарының тізімдерін Жарияланымдар тізімімен бірге жібереді.

5. Привлечение ведущих ученых Ариэльского университета в качестве зарубежных научных консультантов при реализации программ докторантуры PhD и постдокторантуры.

2022 жылдың мамыр айында "Астана медицина университеті" КеАҚ ректоры Камалжан Талғатұлы Надыровтың Ариэль университетіне алғашқы ресми сапары өтті. Ариэль университетіне бару аясында университеттің қызметі мен жүзеге асырылып жатқан білім беру бағдарламаларына жалпы шолу жасалды, ұжымдық пайдалану зертханаларына барды, бірлескен ынтымақтастықты жүзеге асыру үшін одан әрі іс-шаралар талқыланды.

2022 жылдың қыркүйегінде Өзбекстанда академияның болашағы үшін күш-жігерді біріктіру үшін Израиль, Өзбекстан, Әзірбайжан және Қазақстанның қазіргі академиясының көшбасшыларын біріктіру үшін "21 ғасыр академиясы: Авангардта" халықаралық академиялық көшбасшылар саммиті өтті.

Саммитте келесі тақырыптар талқыланды:

1. Бүгінгі Академия: бейбітшілікке көпір-берік халықаралық байланыстар орнату.

2. Жаһандық пандемия: Covid-19 және оның академиялық әлемге әсері.

3. Академиялық икемділік: пандемиялық серіктестік және алыс қашықтықтағы ынтымақтастық.

4. Сандық оқыту: бүгінгі шындық және ертеңгі болашақ.

5. Академиялық кәсіпкерлік орталықтары.

6. Университет және оның қалалары: университеттің аймаққа әсері.

7. Тұрақты даму халықаралық бастама ретінде.

8. Жеке және трансляциялық медицина.

9. Іргелі және гуманитарлық ғылымдар саласындағы пәнаралық жобалар.

10. Дарынды орта мектеп оқушыларын университет әлеміне біріктіру.

2023 жылға арналған бірлескен іс-шаралар жоспары.

Мамыр 2023 "Генетикалық-эпидемиологиялық бағыттағы заманауи биомедициналық зерттеулердің стратегиясы мен идеологиясы" және "медициналық мектепте адам анатомиясын оқытудағы морфологиялық зерттеулер мен заманауи тәсілдер" тақырыбында магистранттарға, докторанттарға және қоғам кафедраларының оқытушыларына арналған Визитинг-профессор Gregory Livshits шеберлік сыныбын өткізу.

Қазан 2023 мастер-класс өткізу Визитинг-профессорлар Веред Кауфман-Шарики (Vered Kaufman-Shriqui ) PhD, магистранттарға, докторанттарға және қоғам кафедраларының оқытушыларына арналған "әдебиеттерге жүйелі шолу".

Қазан 2023 мастер-класс өткізу Визитинг-профессорлар Мона Боаз (Mona Boaz) магистранттарға, докторанттарға және қоғам кафедраларының оқытушыларына арналған "зерттеудің озық әдістері".

2023 жылғы қыркүйек, Астана, Қазақстан.

"21 ғасыр академиясы: алдыңғы қатарда тұру" халықаралық саммиті, медициналық сессиялар.

Саммит бүкіл әлемдегі университеттер мен ғылыми-зерттеу институттарының көрнекті академиктерін идеялармен бөлісуге, сондай-ақ жалпы 21 ғасырда ғалымдар мен зерттеушілердің, сондай-ақ медицинаның алдында тұрған жаһандық мәселелер мен мәселелерді шешетін жаңа бастамаларды құруға және бірлесіп жұмыс істеуге жинайды.

Саммитте талқыланатын тақырыптар:

▪ Қазіргі академияның сәйкестігі.

▪ 21 ғасырдағы медицинаның болашағы.

▪ Цифрлық оқыту және цифрлық медицина.

▪ Университет экожүйе ретінде.

▪ Кампустың дамуы және студенттердің, оқытушылар мен зерттеушілердің әл-ауқаты.

▪ Университеттердің халықаралық рейтингі.

▪ Жекелендірілген және профилактикалық медицина.

▪ Медицинадағы академиялық стартаптар.

Саммит бағдарламасы негізгі спикерлермен панельдік пікірталастарды, дәрістерді, шеберлік сыныптарын, хакатондарды және зертханалар мен ғылыми орталықтарға баса назар аудара отырып, университеттерге экскурсияларды қамтиды. Бағдарламаға Астана бойынша мәдени турлар да кіреді.