Facebook желісінде Астана медицина университетінің қызметі туралы жағымсыз ақпаратты орналастыру фактісі бойынша түсініктеме

Астана медицина университеті Facebook желісіндегі «Астана, хочу похвалить/пожаловаться» атты пабликке анонимді түрде жіберілген университетінің қызметі туралы жағымсыз ақпаратты орналастыру фактісі бойынша келесіні хабарлайды.

Жарияланымды Facebook тобының әкімшісі Рүстем Жансейітов жұмыс уақытынан тыс уақытта жариялаған.

Жарияланымға университет жедел ден қойды. Университет сайтында жарияланымда баяндалған фактілерді тексеру мақсатында университет басшылығы комиссия құрғаны туралы ресми хабарлама орналастырылды (https://amu.edu.kz/ru/infocenter/news/11118/ )

Атаған ресми түсіндірме Facebook «Астана, хочу похвалить/пожаловаться» паблигінде де жарияланды.

Қазіргі уақытта материалда баяндалған ақпаратқа тексеру жүргізілуде.

Сондай-ақ, студенттермен кері байланысты ұйымдастыру үшін бірқатар жүйелі іс-шаралар жүргізіліп жатқанын хабарлаймыз.

Университет сайтында ректордың блогы жұмыс істейді, ректордың WhatsApp +77079001291 нөмірі бойынша тікелей желі құрылды және бұл тәулік бойы жұмыс істейді.

Сонымен қатар, университет сайтында студенттермен кері байланысты ұйымдастыру үшін проректорлар мен декандардың блогтары жұмыс істейді. Түскен сұрақтарды қабылдау және өңдеу тұрақты негізде жүргізіледі.

Студенттермен өзара байланысты қамтамасыз ету және диалог ұйымдастыру үшін университет басшылығының байланыс ақпаратын қамтитын барлық QR-кодтар құрылды және орналастырылды.

Әлеуметтік желілер Facebook, Instagram, Telegram, Tik Tok-тағы университеттің аккаунттарында студенттермен белсенді байланыс орнатылды.

Астана Медицина Университетінде оқу процесін жоспарлау МЖМБС, жұмыс оқу жоспарлары және білім алушылардың жеке оқу жоспарлары негізінде жүзеге асырылады. Бекітілген үлгілік оқу жоспары және мамандықтар мен оқу деңгейлері бойынша жұмыс оқу жоспары бар.

Университет академиялық күнтізбені, оқу процесінің кестесін, оқу сабақтарының кестесін жасайды және бекітеді. Оқу процесінің академиялық күнтізбелері мен кестелерінде Теориялық оқыту кезеңдері, емтихан сессияларын өткізу кезеңдері, практика, демалыс және Жазғы семестр кезеңдері көрсетілген.

Бүгінгі таңда барлық практикалық сабақтар офлайн режимде өтеді, тек теориялық пәндер бойынша жеке дәрістер мен студенттің өзіндік жұмысы онлайн форматта өтеді. Жоғары оқу орнында оқыту өзін-өзі оқытудың белгілі бір пайызын, кейде онлайн оқытуды қамтиды.

"Қашықтықтан оқыту бойынша білім беру ұйымдарына қойылатын талаптарды және қашықтықтан оқыту бойынша және жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің білім беру бағдарламалары бойынша онлайн-оқыту нысанында оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" №137 бұйрыққа сәйкес бүкіл оқу кезеңінде пәндердің жалпы санының 20% аспайтын қашықтықтан оқыту көзделген.

Клиникалық пәндер бойынша барлық сабақтар клиникалық базаларда офлайн режимде өтеді. Университеттің клиникалық базалары Астана қаласының барлық емдеу-алдын алу мекемелері болып табылады. Университетте Симуляциялық орталық орналасқан, онда білім алушылар (студенттер, интерндер, резиденттер) манекендер мен муляждарда практикалық дағдыларды пысықтайды.

Студенттермен өзара әрекеттесу мақсатында университет сындарлы және ашық кері байланыс саясатын жүргізеді. Егер білім алушы ЖОО-дағы қандай да бір жағдайға шағымданғысы келсе, оның мұны, оның ішінде жасырын түрде жасауға мүмкіндігі бар. Сонымен қатар, университеттің көптеген аудиториялары мен қосалқы бөлмелерінде QR кодтары орналастырылған, олар арқылы кез-келген студент белгілі бір сабақ, дәрістер, оқытушы және басқа да қызықты ақпарат туралы пікір жібере алады. Бұл жұмыс басталды, жалғасады, оқытудың барлық аспектілерін қамту жоспарлануда.

"Ашық" университет тұжырымдамасы белсенді түрде енгізілуде, басшылықтың білім алушылармен кездесулері үнемі өткізіліп тұрады.

Білім беру бағдарламаларының мазмұны жыл сайын жаңартылып отырады, білім беру бағдарламалары талқыланады және білім беру бағдарламаларының сапасын қамтамасыз ету комитеттерінде бекітіледі. Бұл комитеттердің құрамына студенттердің өкілдері, практикалық денсаулық сақтау өкілдері кіреді. Бағдарламаларды практикалық денсаулық сақтау өкілдері қарайды.

Оқу нәтижесінің сапасына келетін болсақ, университеттің барлық түлектері міндетті тәуелсіз емтихан тапсырады. Түлектердің білімі мен дағдыларын жеке ұйым, Ұлттық Тәуелсіз емтихан орталығы тексереді. Егер түлек емтихан кезеңдерінен өтпесе, ол ЖОО дипломын алмайды. Университет өзінің білімі мен дағдыларын растау үшін Түлектің құзыреттілігінің жеткілікті деңгейін беруге тырысады.

Жоғары оқу орындарының /денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру (медицина)/ "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының білім беру бағдарламаларының рейтингінде университет бағдарламалары алғашқы үштікке кіреді.

Аккредиттеу және рейтингтің тәуелсіз агенттігі жүргізген 2021 жылғы ЖОО-лардың ұлттық сұраныс рейтингінің нәтижесіне сәйкес, Университет 7-орынға ие болып, 85 ЖОО арасында "ТОП-20" рейтингіне енді.