"Колоректалды обырдың және обырдың алдын алу: дұрыс жолға салу"

АҚПАРАТТЫҚ ХАТ

Қазақстан Республикасының Ұлттық гастроэнтерологтар қауымдастығы және "Астана медицина университеті" КеАҚ Сіздерді әлемде жыл сайын жүрек қамқорлығымен өткізілетін "Дүниежүзілік ас қорыту жүйесі денсаулығының түбіне" арналған республикалық конференция жұмысына қатысуға шақырады.

Тақырыбы: "Колоректалды обырдың және обырдың алдын алу: дұрыс жолға салу" 2022 жылы 27 мамырда Нұр-Сұлтан қаласында онлайн және офлайн режимде өткізу жоспарланған.

Бұл тақырып өте өзекті, себебі колоректальды қатерлі ісік (КРР) - қатерлі ісіктен өлімдер арасында үшінші орында тұр. Қазіргі таңда КРР ертерек анықталған кезде,  локализацияланған және жиі хирургиялық резекциямен емделетіні анықталды.

Осы қарама-қайшылық аясында алдын-ала ұсынылған келесі мәселелер талқыланады-2022:

* Колоректальды қатерлі ісіктің жаһандық ауыртпалығы және скринингтің тиімділігі туралы хабардар болыңыз.

* Гастроэнтерологтарды, олардың пациенттерін және кәсіби емес адамдарды өзгеретін эпидемиология мен колоректальды қатерлі ісік қаупінің факторларын іргелі және клиникалық зерттеулердің важельді нәтижелерін түсінумен қамтамасыз ету

* Тамақтану факторлары, қоршаған орта және өмір салты туралы негізгі жетістіктер туралы білім беру және оқыту материалдарының деңгейін жақсарту, қоныс аударылғандар колоректальды қатерлі ісік ауруының қаупін төмендетуі мүмкін.

* Үкіметаралық ынтымақтастықты ынталандыру, колоректальды қатерлі ісік скринингінің әртүрлі әдістерін және олардың салыстырмалы тиімділігін оқыту, зерттеу және оқыту қабілетін аудару.

* Колоректальды Обыр скринингінің тиімді және ресурс үнемдейтін бағдарламаларын іске асыру тәсілдері туралы тәжірибеші дәрігерлерді және қауымдастықты хабардар ету.

Сонымен қатар, клиникада кеңінен қолданылуын ескере отырып, клиникалық тәжірибеде ППИ-ны қолданудың жетістіктері мен проблемалары туралы хабардарлықты арттыру қажет.

Канцерогенез процестерін және асқазан қатерлі ісігінің қауіп факторларын зерттеу өзекті болып қала береді.

Учаскелерге гастроэнтеролог-дәрігерлер, терапевтер, ЖПД, эндоскопистер, патоморфологтар, сондай-ақ басқа мамандықтағы мүдделі дәрігерлер шақырылады. Сондай-ақ клиникалық кафедралардың оқытушылары, резиденттер, магистрант, докторант, клиникалық кафедралардың интерндері.

Конференция модераторлары: проф. Бектаева Р. Р., проф. Котелевец С. М.,

профессор Шаймарданова г. м.

Спикерлер: м.ғ. к. Адрисова К. С., проф. Бектаева Р. Р. проф. Искаков Б. С. (Алматы қ.)., м.ғ. к., проф. Котелевец С. М. (Қарашай-Черкес)., доцент Кайбуллаева Д.А. (Алматы қ.)., асс.проф. Ларюшина Е. М. (ж. Қарағанда). дәрігер-колопроктолог Мамлин М. А. (Нұр-сұлтан)., проф. Нургалиева Б. К. (Алматы қ.). дәрігер-колопроктолог а. Н. Новырызбаева .(Нұр-Сұлтан) ., проф. Успенский Ю. П. (Санкт-Петербург қаласы)., Г.м. колопроктолог-дәрігер Хамзина С. С. (Нұр-сұлтан), профессор. Шаймарданова (Нұр-Сұлтан)

Өткізу күні: 27 Мамыр 2022 жыл

Өткізу уақыты: 14.00-19.30, тіркеу сағат 13.30

Өтетін орны: Бейбуджиггорк көшесі, 49а, 415 кабинет, 3 қабат, бас ғимарат