Хирургия бойынша жыл сайынғы жазғы мектеп

2024 жылғы 18-24 маусым аралығында «Хирургиялық аурулар, бариатриялық хирургия және Нейрохирургия» кафедрасы «Қоғамдық денсаулық және эпидемиология» кафедрасымен бірлесіп ұйымдастырған VI жазғы хирургия мектебі өтті. Бағдарламаның жетекшісі м.ғ. д., профессор, "Veritas" студенттік хирургиялық клубының негізін қалаушы Волчкова Ирина Сергеевна болды, ал курс үйлестірушілері бригада капитандарымен және хирургиялық клуб мүшелерімен бірлесіп жауапты кафедралардың оқытушылары болды. Биылғы жылы хирургия бойынша жазғы мектепке 21 тыңдаушы қатысты, оның жартысынан астамы халықаралық мектептердің оқушылары мен түлектері, Асфендияров атындағы ҚазҰМУ-дан 1 студент, 2 шетелдік студент қатысты.

Оқыту бағдарламасы кадавер материалдарындағы теориялық аспектілер мен практикалық дағдыларды зерттеуді қамтыды. Қалыптасқан дәстүр бойынша хирургиялық бейіннің бірнеше бағыттары ұсынылды:

Пластикалық хирургия - тері тігістері

Абдоменалды хирургиясы- ішек тігістері

Нейрохирургия- краниотомия, дриллинг

Оперативті гинекология- босану

Травматология- гипс лонгетасын қолдану.

Жыл сайын практикалық дағдыларды, сондай-ақ жаңа инновациялық технологияларды игеруге қызығушылық артып келе жатыр, осыған байланысты Қазақстанның медициналық университеттерінің бәсекеге қабілетті студенттерін іріктеу деңгейі артып келеді. Олар хирургияға деген қызығушылықтың артуын көрсетеді және теориялық дайындықтың жоғары деңгейін және практикалық дағдыларды меңгерудің жеткілікті жоғары деңгейін көрсетеді.

Тыңдаушыларымызға сәттілік тілейміз және жаңа мастер-класстарда күтеміз!