24 маусымнан 28 маусымға дейін №2 Акушерлік және гинекология кафедрасының клиникалық базасында" №2 қалалық көпсалалы аурухана "ШЖҚ МКК" АМУ " КЕАҚ кафедра меңгерушісі С. С. Искаковтың басшылығымен жазғы мектеп өткізілді

24 маусым мен 28 маусым аралығында №2 Акушерлік және гинекология кафедрасының клиникалық базасында "№2 қалалық көпсалалы аурухана" ШЖҚ МКК "АМУ" КЕАҚ кафедра меңгерушісі С.С. Искаковтың жетекшілігімен жазғы мектеп өткізілді. Цикл тақырыбы: "қауіпсіз босану". Студенттер босану бөлімінде және операциялық блокта жұмыс істеді. Дәрігер көмекшісінің практикалық дағдыларын игерді-олар босанудың бірінші және екінші кезеңдерінде босанды, босанғаннан кейінгі ерте кезеңде босануды қадағалады, пациенттер мен серіктестерге кеңес берді, асқынбаған босануды өз бетінше қабылдады, диагностикалық және емдік процедуралар жүргізді. Босанудың үшінші кезеңін өз бетінше белсенді басқаруды игерді. Операция кезінде көмек көрсетілді. Перзентхананы дайындау бөлігінде перзентхананың жұмысымен, босануға арналған төсеуді дайындау алгоритмімен танысты. Босанудың екінші кезеңінде акушерлік қан кету және иық дистокиясы, емшек сүтімен емізу принциптері, жаңа туған нәрестеге алғашқы күтім жасау бойынша шұғыл көмек туралы білім алды. Жазғы мектептің осы курсында тыңдаушылар медициналық құжаттаманы ресімдеу тәртібін, сондай-ақ бағдарламалық қамтамасыз етуге деректерді енгізу бойынша жұмысты игерді. Жалпы, жазғы мектепті өту кезінде алған дағдылар "Акушерлік және гинекология" циклінде оқу кезінде алған білімдерін бекітуге, жұмыс орнында практикалық дағдыларды бекітуге және жүкті әйелдерге, босанған әйелдер мен босанған әйелдерге, сондай-ақ жаңа туған нәрестелерге білікті медициналық көмек көрсету кезінде коммуникативтік дағдыларды пысықтауға көмектеседі.