Мұндай бағдарлама алғаш рет жоғары оқу орнынан кейінгі деңгейде ұйымдастырылды. Қатысушылар магистратура, ПК медициналық жоғары оқу орындарының резидентурасының түлектері, практикалық денсаулық сақтау дәрігерлері болды. Іс-шара ғылыми зерттеулерді сәтті жүргізу үшін қажетті білім мен дағдыларды алуға ұмтылатын болашақ докторанттар мен зерттеушілерді жинады.

Оқу барысында келесі тақырыптар қарастырылып, игерілді: зерттеу идеясы мен тұжырымдамасы, зерттеу дизайны, болашақ зерттеудің аннотациясы мен хаттамасын жазу, зерттеу әдіснамасын, статистика негіздерін игеру.

Семинар интерактивті форматта өтті, бұл қатысушыларға қарастырылып отырған тақырыптарды белсенді талқылауға және алған білімдерін тәжірибеде қолдануға мүмкіндік берді. Тыңдаушылар болашақ зерттеулердің хаттамаларын дайындады және көрсетті, бұл олардың ғылыми жұмысты жоспарлау және жүргізу дағдыларын дамытуға ықпал етті.

Жазғы мектеп аясында м.ғ. к., Ресей Денсаулық сақтау министрлігінің "Қазан мемлекеттік медицина университетіне" ФГБОУ доценті Дамир Ильдарович Мараповтың "зерттеу деректерін талдаудағы Статех мүмкіндіктері"тақырыбында вебинары ұйымдастырылды. Қатысушылар болашақ ғылыми жобаларында оларға көмектесетін деректерді өңдеу және түсіндіру бойынша құнды білім алды.

Алынған білім мен меңгерілген дағдылар тыңдаушылардың академиялық дағдыларының қолайлы дамуына ықпал етеді және оларға докторантураға сәтті түсуге көмектеседі деп үміттенеміз. Жазғы мектеп олардың кәсіби өсуі мен зерттеуші ретінде дамуына маңызды қадам болды.