2024 жылғы 13 қыркүйекте Астана Медицина Университетінде Қазақстанның медициналық жоғары оқу орындары өкілдерінің қатысуымен IT-кездесу өтті

2024 жылғы 13 қыркүйекте Астана Медициналық Университетінде Қазақстанның медициналық жоғары оқу орындарының өкілдерімен IT-жиын өтті. Оған НАО «Қазақ ұлттық медициналық университеті им. С.Д. Асфендиярова», НАО «Қарағанды Медициналық Университеті», НАО «Семей Медициналық Университеті», Оңтүстік Қазақстан Медициналық Академиясы және басқа да оқу орындары қатысты.

Жиын барысында қатысушылар білім беру процесінде ақпараттық технологияларды дамытуға қатысты мәселелерді, қолданыстағы IT-шешімдердің тиімділігін, IT-инфрақұрылымды жетілдіруге арналған бірлескен жобалар мүмкіндіктерін және университеттердің IT-бөлімшелерінің алдында тұрған міндеттерді талқылады. Университет өкілдері IT-процестерді жақсартуға арналған тәжірибелерімен және үздік тәжірибелермен бөлісті.

Астана Медициналық Университеті Smart AMU жүйесі аясында жүзеге асырылған «iKömek» және «Dormitory Booking» қызметтерін көрсетті. «iKömek» – бұл мониторинг пен шұғыл әрекет ету орталығы, ол қоғамның кері байланысын нақты әрекеттерге айналдырып, мәселелерді шешудің бірегей механизмін жүзеге асырады. «Dormitory Booking» жатақханаларға орын брондау процесін жеңілдетіп, пайдаланушыларға ыңғайлы интерфейс ұсынады.

Жиын нәтижесінде қатысушылар білім беру процесін жетілдіруге және IT-инфрақұрылымды дамытуға бағытталған жобаларды бірге жүзеге асыруға келісті. Бұл Қазақстанның медициналық жоғары оқу орындарына заманауи талаптарға тиімді жауап беріп, білім беру саласында инновациялық шешімдерді енгізуге мүмкіндік береді.