Астана медицина университетінде халықаралық урологиялық конференция өтті

60 жылдығын мерекелеу аясында Астана Медицина Университеті ауқымды халықаралық урологиялық конференция өткізді. Гибридті форматта өткен іс-шара әлемнің түкпір-түкпірінен урология саласындағы жетекші мамандарды жинады.

Шетелдік спикерлер арасында:

- Жаугашев Александр Ералиевич, Фомина клиникалар желісінің бас хирургі, хирургия туралы ең ірі орыс тілді білім беру YouTube-каналының авторы.

- Gu Di, Гуанчжоу медициналық университетінің ауруханасының урология бөлімі директорының орынбасары, Қытай медициналық қауымдастығының лапароскопиялық және эндоскопиялық комитетінің мүшесі, роботты хирургия маманы;

- Wei Zhu, Гуанчжоу медицина университетінің ауруханасының қауымдастырылған профессоры, уролитияны емдеуге маманданған, әлемнің жетекші басылымдарында 30-дан астам ғылыми жұмыстардың авторы

- Талышинский Али Эльманович, EAU эндоурология және уролития бойынша жұмыс тобының мүшесі, MAHE сыртқы ғылыми қызметкері (Карнатака, Үндістан), Ресей, Санкт-Петербург мемлекеттік университетінің сәулелік диагностика кафедрасының аспиранты.

Конференцияның басты ерекшеліктерінің бірі тірі хирургия мен панельдік пікірталасты біріктіретін бірегей гибридті формат болды. Тікелей эфирде тәжірибелі хирургтар екі параллель лапароскопиялық простатэктомия жасады: Ресей хирургия мектебінің өкілі Жаугашев Александр Ералиевич және Қытай мектебінің өкілі профессор Wei Zhu. Операцияларды қатар жүргізу хирургтар қолданатын әдістер мен тәсілдерді салыстыруға мүмкіндік берді.

Конференцияға қатысушылар өз ісінің танылған шеберлері орындайтын операцияларды байқауға мүмкіндік алды. Интерактивті форматтың арқасында барлық қатысушылар спикерлерге сұрақтар қоюға және заманауи урологияның ең өзекті мәселелерін талқылауға мүмкіндік алды.

Роботтық хирургия және жаңа технологиялар

Конференцияның негізгі тақырыптарының бірі роботты хирургия болды. Қытай Халық Республикасының мамандары простата обырын емдеуде роботтық жүйелерді қолдану тәжірибесімен бөлісті.

Жетекші мамандардың тәжірибесі

Жауғашев А. Е. "Қалай жақсы хирург болуға болады?"бұл жас мамандар арасында үлкен қызығушылық тудырды. Өз сөзінде ол жас дәрігерлерге өз дағдыларын жетілдіруге көмектесетін құнды кеңестер мен практикалық тәжірибелермен бөлісті.

Серпінді зерттеулер және жаңа трендтер

Конференцияның маңызды бөлігі А.Э. Талышинскийдің "ондаған жылдар бойы бүйрек қуыс жүйесінің анатомиясын түсіну" атты жаңа жұмысымен сөйлеген сөзі болды, бұл сарапшылардың пікірінше, эндоурологиядағы жаңа тренд болуы мүмкін.

Қазақстандық ғалымдардың жетістіктері

Отандық спикерлер арасында өз зерттеулерінің нәтижелерін ұсынған Қазақстан ғалымдары сөз сөйледі. У. Жанбырбекұлы жедел цистит симптомдарының ауырлығын дифференциалды диагностикалау және бағалау үшін қазақ тіліне ACSS сауалнамасының клиникалық валидациясының нәтижелерін ұсынды. Е.А. Искаков несепағардың стриктурасын хирургиялық емдеу бойынша зерттеу нәтижелерімен бөлісті. Жанкина Р.А. андрологиядағы регенеративті терапияның перспективалық бағытын атап өтті.

Конференцияның жазбасы Астана Медицина Университетінің YouTube каналында қолжетімді.

Астана Медицина Университеті инновациялық технологияларды белсенді енгізе отырып және урологияның дамуына ықпал ете отырып, медицина саласындағы жетекші білім беру және ғылыми орталық ретіндегі беделін нығайтуды жалғастыруда.