Университеттің әкімшілік персоналы үшін тұрақты дамудың экологиялық аспектілері бойынша оқыту

23 мамырда стратегиялық дамыту орталығы қоғамдық денсаулық және гигиена кафедрасымен бірлесіп, университеттің әкімшілік-басқару персоналының қызметкерлеріне тұрақты дамудың экологиялық аспектілері бойынша оқыту өткізді. Іс-шараны кафедраның доцент-зерттеушісі Бақтияр Серік өткізді.

Б. Серік өз сөзінде экологиялық проблемалардың денсаулыққа әсеріне назар аударды және оларды шешу жолдарын ұсынды. Энергия шығындарының төмендеуінің әсеріне және олардың климаттың өзгеруіне әсеріне ерекше назар аударылды. Лектор осы мәселелерді шешудің негізгі жолдарын, соның ішінде экологияны қалпына келтіруге қаражат бөлуді, энергияның баламалы көздеріне негізделген заманауи технологияларды пайдалануды, үй маңындағы аумақтарды көгалдандыруды және басқа да шараларды ұсынды.

Оқу соңында қатысушылар планетадағы экологиялық тепе-теңдікті қалпына келтірудің негізгі қадамы ретінде тұрақты дамудың маңыздылығын атап өтіп, экологиялық проблемалармен күресудің халықаралық тәжірибесімен танысты.